Sinu spordiala | Sinu treener

Septembri lõpul toimuv spordinädal on suurim kõiki liikuma innustav sündmus Eestis 

Toimetas Silja Paavle, 7. september 2021 21:45

Spordinädala raames saab end traditsiooniliselt proovile panna ka NATO testis.

Foto: Tiina Kõrtsin

Riike 42, üritusi 23 000, inimesi üle 13 miljoni! Ei, jutt pole Eurovisiooni lauluvõistlusest, vaid 23. – 30. septembril juba seitsmendat korda toimuvast üleeuroopalisest spordinädalast, mis kutsub Eestiski septembri viimasel nädalal elanikke end rohkem liigutama ja tervislike eluviiside eest seisma.

Spordinädala alguseks leiab www.spordinädal.ee kalendrist informatsiooni pea 1000 sündmuse osas, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid. Seitsmendat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks.

“Praegu soovitab Maailma Tervishoiuorganisatsioon lastel liikuda iga päev vähemalt 60 minutit. Kui mina olin koolilaps, ei olnud selle määra täitmine kellelegi probleemiks. Ent praegused Tervise Arengu Instituudi läbi viidud uuringud näitavad, et vaid 20% täidab seda soovitust,“ räägib Lusmägi. „Leian, et probleemi lahendamine on väljakutse kogu ühiskonnale, tegemist pole vaid spordisektori ülesandega. Uuringud kinnitavad, et kehaliselt piisavalt aktiivsetel lastel on positiivsem enesehinnang, nende tajutud elukvaliteet on kõrgem ja nende õppetulemused on paremad,“ lisab ta.

Et eurooplasi rohkem motiveerida, ongi Euroopa Komisjon mõelnud välja spordinädala formaadi. Eesti on projekti äärmiselt hästi vastu võtnud, seda kinnitab ka sündmuste arv – kaheksa päeva jooksul toimub üle 1200 erineva ürituse. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee