Sinu spordiala | Sinu treener

Värskelt avatud Eesti raskejõustiku akadeemias saab nii treenida kui ka head nõu 

Silja Paavle, 20. august 2021 22:51

Üks akadeemia treeneritest on Kaido Leesmann.

Foto: Karen Härms

Spordiklubis Reval-Sport avati Eesti Raskejõustiku Akadeemia, mis tegeleb sportlaste treenimise ja nõustamisega eelkõige kahel suunal: powerlifting ehk jõutõstmine ja powerbuilding ehk kehatoonuse arendamine.

Mis on mis?

Jõutõstmine kui võistlussport koosneb kahest alast: kolmevõistlus (kükk, lamades surumine ja jõutõmme) ning lamades surumine (üksikalana). Treenerid aitavad treenijal saada tugevamaks ning saavutada oma sportlikke eesmärke.

Trennidega võivad ühineda nii algajad kui ka edasijõudnud. Treeneritel on kogemust ja kompetentsi, et treenida inimesi nii klassikalises jõutõstmises ja lamades surumises kui ka varustusega jõutõstmises ja lamades surumises.

Väga paljud spordialad vajavad aga lisaks plahvatuslikku jõudu ja lihasvastupidavust. Akadeemias aidatakse teiste spordialade harrastajatel saada tugevamaks, kiiremaks ja vastupidavamaks.

Praegu treenib Eesti Raskejõustiku Akadeemia poksijaid, võitlejaid, pallimängijaid, kergejõustiklasi, ujujaid, lauatennise mängijaid ja paljude teiste alade harrastajaid. Nad aitavad sportlast just tema spordiala vajadusi silmas pidades. Powerbuilding sobib ka lihtsalt harrastajale, kes soovib parandada või taastada oma füüsilist vormi.

Akadeemiast saab nõu ka nii kaalust alla võtmise kui ka kaalu juurde võtmise soovi korral.

Eesti Raskejõustiku Akadeemias õpetavad oma ala parimad, teiste hulgas ka 54-kordne Eesti meister jõutõstmises ja lamades surumises Kaido Leesmann, staažikas personaaltreener ja maailmatasemel jõutõstja Gert Koovit, mitmekordne Eesti meister jõutõstmises ja kogemustega treener Jürgen Leesmann ning jõusaali ja jõutõstmise treener Risto Kals.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee