Sinu spordiala | Sinu treener

Lisatud video!

Legendaarse golfitreeneri eestvedamisel avati Eesti pikim golfirada „Golf ümber Eesti“ 

Silja Paavle, 17. august 2021 17:16

Golfitreener Rein Auväärt

Foto: Erakogu

Lehendaarne golfitreener Rein Auväärt läbis esimese eestlasena 2014. aastal Austraalias asuva maailma pikima golfiväljaku Nullarbor Links, mille pikkuseks oli 1365 kilomeetrit. Just sealt sai ta mõtte luua Eestisse analoogne golfiring ning pärast seitset aastat ettevalmistusi on viimaks „Golf ümber Eesti“ nime kandev gofirada avatud.

Rein Auväärt räägib, et mängus on kokku 18 rada üle Eesti. Mängima ei pea korraga, vaid võib mängida ka mitu hooaega. Iga raja eest saab pitsati ning kui on mängitud, saab sertifikaadi ja medali. Ta sõnab, et mängu põhiline eesmärk on tutvustada ilusat Eestimaad ning võtta aega selle avastamiseks. Muidugi annab mäng ka võimaluse kasutada maatalude teenuseid, mis aitab kaasa Eesti arengule.

Vallo Välb, üks mängu loojatest sõnab, et mäng on tegelikult väga lihtne – paljud rajad on olemasolevate väljakutel, kus käiakse nagunii mängimas. Mängija annab Caddiemaster’ile teada, et ta on mängu registreerunud, mille alusel antakse mängijale skoorkaart ning mäng võib alata.

Rajad läbi mängides saab kaardi peale pitsati. Kui 18 pitsatit on koos, tehakse skoorkaardist foto ja saadetakse aadressile gue@golfümbereesti.ee. Vastavalt sellele väljastatakse sertifikaat ja mälestusmedal, mida saab tulevikus kasutada palli märkimiseks.

Täpsem info mänguga liitumiseks on leitav siin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee