Sinu spordiala | Sinu treener

Tiit Trofimov: jooga aitab venitada kohti, kuhu emotsioonid end peitma kipuvad 

Liigume.ee, 20. juuli 2021 11:49

Tiit Trofimov

Foto: Nele Suurna

Mõnusa Joogapäeva korraldaja ja enesearengu teejuht Tiit Trofimov meenutab, et kui tegeles ise tippspordiga ja mängis jalgpalli, rõhutas treener kogu aeg, et peab end soojaks võimlema. „Põhiline, mida me tegime oli see, et võtsime jala selja taha, haarasime päkast, venitasime selja taha, tegime paar puusaringi. Kellelegi ei meeldinud sooja teha. Praegu mõtled, et olid ikka rumal küll – palju vigastusi oleks võinud ära jääda,“ räägib ta venitamise olulisusest. Kuid päris jooga ei seisne ainuüksi venitamises.

Õige jooga aga suudab lisaks venitamisele muuta ka teadvust. Trofimov selgitab, et kui tunned, et mõtted on sind täielikult endasse haaranud, aju ei suuda pausi teha, mõtted keerlevad ning rahulikust hingamisest pole juttugi, suudab joogatund sind jälle sinu keskmesse viia. Hakkad korralikult hingama, avad kopsud ja diafragma, venitad kohti, kuhu emotsioonid kipuvad end peitma.

„Ega emotsioonid ka lollid ole – nad on väga targa teadvusega. Nad ei lähe kunagi sellisesse kohta, kust nad kergesti kätte saab. Nad peidavad end luude taha, kõhuõõnde, kust neid on raske kätte saada,“ räägib ta. Õpetaja eesmärk on aga inimese seisundit muuta, et ta tunnist ära minnes tunneb, et tal on rahu sees, ta hingab ja tema sees on rõõm ning rahu – see on hea jooga.

Esimeses tunnis jalgu kukla taha väänama kindlasti ei pea

Õpetaja peab Trofimovi sõnul ka tajuma grupitaset ning tegema harjutusi, mis on kõigile teostatavad. „Ei ole võimalik panna algajat tegema samu asju, mida 10 aastat joogat harrastanud inimene teeb,“ märgib ta.

Seega see, et joogas tehakse keerulisi poose ja pannakse üles professionaalseid pilte, ei tohiks inimesi hirmutada – Trofimovi sõnul profid joogategijad vahel eputavad oma poosidega ja väänavad jalad kaela taha.

Kohe kindlasti ei kästa esimesel tunnil jalgu kukla taha panna, vaid võib täiesti rahulikult võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee