Sinu spordiala | Sinu treener

GALERII | MEELEOLUKAS PEAPROOV: saa aimu, milline suurejooneline võimlemispidu toimub täna õhtul Tallinnas (3)

Silja Paavle, 4. juuli 2021 16:21

Hetked täna õhtul Tallinnas toimuvalt võimlemispeo peapoovist.

Foto: Indrek Kask

Täna õhtul algab Tallinnas A. Le Coq Arenal suurejooneline võimlemispidu „Kingitus“, kus astuvad üles 2500 võimlejat üle 14 Eesti maakonna. Äsja lõppenud peaproovis lõid kaasa igas vanuses harrastusvõimlejad – beebidest spordiveteranideni.

Iga viie aasta järel toimuv traditsiooniline võimlemispidu ühendab harrastusvõimlemise kaudu nii algajad kui ka edasijõudnud. Täna õhtul astuvad tuhandete pealtvaatajate ette eliitvõimlejad, akrobaadid, rahvatantsijad, koolide ja lasteaedade rühmad, Kaitseliidu noored ja isegi lapsevanemad beebidega.

Esna sõnul toidavad ja arendavad võimlemispeoks loodud massvõimlemiskavad igapäevaselt koolide võimlemistunde, ringitunde ning spordiklubide treeninguid. „Harrastusvõimlemise mõte on tekitada võimlejates heaolutunne, aidata luua sotsiaalseid sidemeid ning toetada kehalist võimekust ja vastupanu,“ selgitas ta.

Võimlemispidu korraldab Eesti Spordiselts Kalev. „Koos korraldajate ja rühmajuhtidega lööb võimlemispeo toimumises kaasa ligi 3000 inimest. Kahtlemata on see olnud suur väljakutse, kuid mitte ületamatu. On väga hea meel tõdeda, et nii paljudele inimestele on võimlemispidude traditsioon läinud südamesse ja selle toimumise nimel ollakse valmis pingutama,“ ütles võimlemispeo peakorraldaja Lembe Laas.

Ürituse korraldamisel on korraldusmeeskond olnud pidevas suhtluses terviseametiga ning järgib ameti soovitusi ja tingimusi, et hoida suurüritusel osalejate kui ka külastajate tervist. Covid-olukorrast tulenevalt on peo külastajatel vaja esitada väravast sisenemisel täisvaktsineerimise tõend või registreerida eelnevalt ennast kohapealsele kiirtestile. 

Eesti Spordiselts Kalev korraldab üle-eestilist võimlemispidu kuuendat korda. Võimlemispeo muusikaline juht on Toomas Voll. Pidu juhib ja lõpulaulu laulab Mart Müürisepp. Rohkem infot võimlemispeo kohta leiab võimlemispeo kodulehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee