Sinu spordiala | Sinu treener

Tai poksi treener Astrid Johanna Grents: tugeva põhjata edasi ei liigu! 

Silja Paavle, 1. juuli 2021 23:55

Astrid Johanna Grents (paremal) ütleb, et tugeva põhjata edasi ei liigu.

Foto: Marek Krugol

„Kui leiad endale sobiva spordiala, tuleb kõik muu loomulikult,“ kinnitab Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia Tai poksi treener Astrid Johanna Grents lisades, et tema õpilasi paneb eelkõige pingutama huvi spordiala vastu.

Astrid Johanna oli koolis hea pikamaajooksus. Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias õpetab ta hetkel rohkem algajaid ja põhirõhk on tai poksi baasteadmiste omandamisel. Sest naine on veendunud, et tugeva põhjata edasi ei liigu.

Õpilastele toitumisplaane ta ei koosta ja jõusaali ei määra. Ta usub, et inimesed on erinevad ja vajavad erinevat lähenemist. „Mina ei ole toitumisnõustaja, saan neid ainult suunata tervislikumaid valikuid toitumises tegema,“ sõnab ta.

Trenni juures on aga kõige olulisem kordamine, mis paraku võib muutuda üksluiseks. „Baastehnikaid tuleb jah tihti korrata, kuid kõik trennid pole alati samasugused. Igal trennil on oma ülesanne. Mõni päev keskendume tehnikale, mõni päev töötame rohkem poksikotil või lapade peal ja mõnikord annan neile vabad käed ja saavad sparringus enda oskused proovile panna,“ räägib treener.

Astridi põhimõtted:

· Tugeva põhjata edasi ei liigu!

· Kui leiad omale sobiva spordiala, siis kõik muu tuleb loomulikult!

· Inimesed on erinevad ja vajavad erinevat lähenemist!

· Vaimu on sama tähtis treenida kui keha!

Vaimu treenida on sama tähtis kui keha

Astrid usub, et vaimu on sama tähtis treenida kui keha. Väga meeldis talle Jay Shetty raamat „Mõtle nagu munk“. „See räägib munkade filosoofiast ja sellest, kuidas inimesed saavad nende põhimõtteid igapäevaelus oma vaimu treenimiseks kasutada,“ selgitab ta.

Jay Shetty on endine munk, kes oma raamatus annab edasi oma rikkalikud kogemused elust mungana, et aidata teistelgi üleatda takistused teel rahu ja eesmärgini, mis peitub kõigis. Munkade õppetunnid on sügavad, kuid tihti abstraktsed, Shetty on aga suutnud need muuta praktiliteks nõuanneteks, mida saab kasutada igaüks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee