Sinu spordiala | Sinu treener

Sportlik raadiohääl Lauri Hermann: „Mida iganes sa teed, pane täiega – niisama vinduda pole mõtet!“ 

Silja Paavle, 24. mai 2021 20:49

Lauri Hermann

Foto: Helis Künnapas

„Meil kõigil on tippsportlastelt õppida distsipliini ja pühendumust,“ kinnitab raadiohääl Lauri Hermann. Reipa ja energilise hääle poolest tuntud mees on aktiivne ka spordiradadel – sportlikkus on mehele tema enda sõnul geenidega kaasa antud.

Lauri püüab end igal moel aktiivsena hoida. Ta lausub, et sportlikkus on talle geenidega kaasa antud. „Isa on terve elu sporti teinud, ta sõitis kunagi päris kõvasti krossi. Ema parim sõber on endiselt kaherattaline ning tema jaoks pole praegugi 50 kilomeetrit kaunis looduses vändata mingi probleem,“ kiidab mees vanemaid. Lauri lubab, et teda ei näe mitte kunagi õllekõhuga ning et ta on oma isa vanuseks saades sama liikuv ja trimmis nagu tema paps praegu.

Liigutamine paneb pea paremini tööle

Lauri ise on maast madalast vutti tagunud ja rattaga sõitnud, hästi on tal läinud ka kergejõustikut harrastades ja sulgpallitrennis.

„Kuna jalkaseltskonda kokku saada on suht võimatu missioon, sest keegi ei viitsi väga ühest väljakuotsast teise joosta, siis korvpalliga on teised lood,“ räägib Lauri praegustest meelisaladest. Korvpalli mängib ta koos oma sõprade ja vennaga, pundi tuumik on koos pallinud juba üle kahekümne aasta.

Mees kiidab, et praegu leiab igas linnajaos mõne väga hea kattega kossuplatsi. Varem ei olnud see sugugi nii. „Käisime igapäevaselt Tamme staadionil ühe enam-vähem toimiva korvi all mängimas. See korv pidas seal vastu heal juhul nädala – mõni jobu leidis ikka, et tal on hädasti vaja korvirõngas viltu kangutada või halvemal juhul üldse minema tassida,“ meenutab ta. Nüüd on kõik võimalused sportimiseks loodud ning kui on vähegi tahtmist, tuleb lihtsalt minna ja end liigutada.

Trenni on võimalik teha aga ka üksi. Laurile endale meeldib jalutada ning kodus teha kätekõverdusi ja kõhulihase harjutusi. „Kui mõni päev peaks sportlikus mõttes vahele jääma, on enesetunne kohe kuidagi nadi. Liigutamine vabastab keha ja meeled, paneb pea paremini tööle,“ kinnitab mees.

Kõik on planeerimise küsimus

Raadiohääl tervitab kuulajaid eetris juba varakult ning Lauri sõnul sobib talle varane tõusmine.

„Varem ma ei teadnud seda. Aga kui ei proovi, ei saa ka teada,“ märgib ta. Kui mehele tehti pakkumine hakata hommikuprogrammi juhtima, kratsis ta esmalt kukalt. Kuid mitte pikalt, sest väljakutsed talle meeldivad. „Ma ei kahetse oma otsust. Sain üsna kiirelt teada, et just hommikusel ajal on minus päris vägevalt särtsu ja vurtsu ning saan seda nüüd hommikuses eetris korralikult välja lasta,“ räägib ta. Hommikute kiituseks lausub ta veel, et siis on pea puhanud ja vaim värske ning sedaviisi saab infot mõnuga endasse ahmida. Lauri sõnul on raadiotöös korralik tempo peal ja hästi orienteeruda tuleb paljudes teemades.

Aga kui raadiohommik on selja taga, kulgeb ta omas rütmis: ajab firma asju, treenib ja puhkab. Ja jõuab kõike, sest nagu kinnitab mees: kõik on planeerimise küsimus.

Muu hulgas meeldib Laurile väga spordist rääkida. Õnneks ootab ses osas ees vägev suvi ehk toimuvad nii jalgpalli EM kui olümpia. Samas muigab ta, et on aastate jooksul selgeks saanud, et spordimehed pole suured jutumehed ja neilt tuleb sageli iga sõna justkui vägisi välja kangutada. Samas on ka erandeid, näiteks Kaarel Nurmsalu või Gert Kullamäe, kel jutt alati jookseb ja keda on lausa lust kuulata. „See on mõnus, kui jutus on emotsiooni ja kuidas inimesel lähevad oma lemmiktegevusest kõneldes silmad särama,“ tähendab ta.

Kuid isegi, kui jutt spordimeestel ei jookse, on meil kõigil neilt õppida distsipliini ja pühendumust. „Lõdva suhtumisega lihtsalt tipus läbi ei löö,“ rõhutab ta. Laurigi põhimõte on, et mida iganes ta ei tee, paneb ta alati täiega – niisama vinduda pole lihtsalt mõtet.

Toitumises tähtis tasakaal

Sportliku eluviisi juurde kuulub ka läbimõeldud toitumine ning Lauri ütleb kindlasõnaliselt: „Sa oled see, mida sööd. Tegutse targalt – tasuks on hea enesetunne ning palju energiat.“

Ta tõdeb, et loomulikult on vahel mõnus veidi patustada, üks burger või pitsa nädalas pole kindlasti kurjast. Ise arvestab ta, et menüüst ei puuduks supp, puder ja kõikvõimalik roheline kraam. Hommikuti on Lauri lemmikuks tatrapuder ja tomati-kurgisalat, jäätise asemel maiustab ta värske smuutiga. „Hoolitsen selle eest, et sügavkülmas oleks pidevalt võtta vaarikad, mango, mustsõstrad ja veidi banaani. Neile mahla sekka ning suurepärane maius on valmis,“ kõneleb ta.

Peamine ongi Lauri sõnul kõike tasakaalus hoida ja mitte üle süüa. „Minul käivad söömine ja liigutamine käsikäes. Kui kõhutunne ütleb, et sai liialdatud, tuleb süümekate vältimiseks õue liikuma minna,“ õpetab ta.

Parim motivatsioon enda liigutamiseks on Lauri sõnul kitsaks jäänud püksid või enneolematult suur number kaalule astudes. „See on ilmselge märk, et midagi on vahepeal paigast ära nihkunud,“ märgib mees.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee