Liikumine ja tervis | Sinu treener

Abivahendeid saab nüüdsest laenutada ka laupäeviti 

Toimetas Silja Paavle, 3. mai 2021 22:23
Abivahendikeskus Invaru Mustamäel. Foto: Erakogu
Et abivahendid oleksid inimestele paremini kättesaadavad, avab Invaru alates eelolevast nädalavahetusest abivahendikeskuse uksed Tallinnas Mustamäel ka laupäeviti.

Invaru teenindusjuhi Kadri Lembergi sõnul on abivajajad oodanud laupäevast avanemist juba mõnda aega. “Alates käesoleva nädala laupäevast saavad Mustamäe teel asuvat Invaru abivahendikeskust külastada ka need, kes argipäevadel Tallinna Invarudesse abivahendite järele ei jõua,” märkis ta ja lisas, et nii saab rohkem abivajajaid vajalikku teenust kasutada.

Huvi abivahendite kättesaamise vastu ka laupäeviti on olnud suur, sest paraku pole abivahendi vajadust võimalik Lembergi sõnul edasi lükata ega abivahendi kasutamist planeerida. “Igal kuul külastab üle Eesti asuvaid Invaru abivahendikeskusi rohkem kui 10 000 abivajajat, kellest tuhatkond otsib lahendusi Invaru Tallinna abivahendikeskustest,” tõi Lemberg välja teenuse hädavajalikkuse piirkonnas.

Mustamäel asuvasse Invarusse pöördutakse peamiselt liikumisabivahendite leidmiseks ning pidamatusprobleemi tõttu. Selleks on võimalik tutvuda kohapeal erinevate abivahenditega alates keerukamatest liikumisvahenditest nagu elektrilised ratastoolid või tõstukid kuni lihtsamate vahenditeni nagu tugiraamid ja kargud.

“Üha sagedamini laenutatakse neid vahendeid kas siis ajutise vajaduse tõttu või selleks, et esmalt harjuda ning alles hiljem need soovi korral endale soetada,” selgitas Lemberg. Samuti märkis ta, et abivahendite üürijate seas pole ainult eakad kasutajad, vaid ka noorpered, kes soovivad näiteks võtta mõneks kuuks kasutusele beebikaalu või rinnapumba. “Lisaks saavad noorpered abivahendikeskusest soetada ökoloogilisi mähkmeid, mitmekordselt kasutatavaid lekkekindlaid linasid või lastele mõeldud loodussõbralikke nahahooldusvahendeid.”

Invaru Mustamäe abivahendikeskusesse aadressil Mustamäe tee 6b pääseb nii bussidega nr 16, 26, 26a, 33 ja trollidega 1 ja 5 peatusest "Välja". Samuti saab tulla bussidega 21, 21b, 22, 41, 41b, 42, 43 peatusesse "Pirni". Abivahendikeskuse kõrval asuvad ka parkimiskohad autoga saabujatele, sh invaparkimiskoha vajajatele. Laupäeviti on keskus avatud kell 10-15.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee