Laste- ja noortesport | Sinu treener

Noor tantsija: mu hobi annab häid emotsioone ja sõpru, aga õpetab ka distsipliini 

Silja Paavle, 27. aprill 2021 18:05
Emily VeinglasFoto: Erakogu
JJ-Street tantsukooli 10-aastane õpilane Emily Veinglas räägib, et tants on andnud talle tahte mitte alla anda, püüdluse anda alati endast parima ja oskuse teha meeskonnatööd. Peale selle saab tantsutrennist rõõmsaid emotsioone, sõpru ja muusikat.

Emily alustas tantsimisega 2017. aasta sügisel Põltsamaal pärast seda, kui esimese klassi õpilasena nägi tantsijaid esinemas Põltsamaa huvitegevuse messil. Tants tundus talle nii äge, et ta tahtis seda ka ise proovida. Neiu sõnab, et tants on andnud talle enesekindluse, julguse ja tahte proovida uusi asju.

Emily treener, Kairi Jerlov ütleb, et esimese asjana jäi Emily puhul silma tema hea kohanemisvõime, mis aitas tal sulanduda grupis ka endast vanemate tantsijatega, olles ise pesamuna. Ta on treeningutel väga keskendunud, pühendunud ning töökas.

Emily Veinglas

“Sellise suhtumise teeb ta silmad ette nii mõnelegi endast vanemale tantsijale. 10-aastase selline suhtumine on üllatavalt täiskasvanulik ning teeb treenerile ja kogu grupile rõõmu,” kiidab treener.

Emily lausub, et tema olulisemad põhjused tantsuga tegelemiseks on need, et tants on lõbus ning trennist leiab uusi sõpru, tantsimine aitab parandada füüsilist vormi ning annab juurde enesekindlust ja julgust.

Hobist elukutseks

Tantsuga alustada pole küll kunagi hilja, ent mida varem, seda parem. JJ-Street treener Kätriin Kübar hakkas tantsima juba 3-aastaselt, kui vanemad ta trenni panid. Ise ta enda sõnul algusaastaid hästi ei mäleta, aga üks on kindel – täna ta tantsib ja lõpetada ei kavatse niipea.

JJ-Street tantsukooli õpilased Foto: Erakogu

Kätriin sõnab, et ta ei mäletagi elu ilma tantsuta ning see on talle kui õhk, mida ta hingab. “Eks ikka on olnud tõuse ja mõõnasi, kuid ilma selleta ka ei saa. Tunne, mida mind tantsides valdab, on nii vabastav ja muremõtted kaovad välgukiirusel. Kõik need inimesed, keda olen läbi tantsu kohanud, on hindamatu väärtusega ja selle eest olen elu lõpuni tänulik,” ütleb ta.

Eluks ajaks on ta saanud tänu tantsimisele enda sõnul kaasa eneseväljenduse, iseloomu ja sõbrad. Tantsimisest on saanud tema põhitöö, mis toob leiva lauale ja hoiab nii vaimset kui ka füüsilist poolt tasakaalus.