Sinu spordiala | Sinu treener

Kas teadsid? Ka mõneminutiline trenn igal hommikul teeb sulle kuhjaga head 

Toimetas Silja Paavle, 29. november 2021 04:04
Foto: Unsplash
Ka vaid mõneminutiline treening igal hommikul tõstab oluliselt su energiataset, enesehinnangut ja emotsionaalset heaolu ning parandab keskendumisvõimet ja tervist.

"Hommikune trenn peaks olema päevarutiini peamine osa," rõhutab Hal Elrod oma raamatus "Imede hommik", mis on üks Amazoni hinnatumatest teostest. Seejuures ei pea igahommikune treening olema aeganõudev, hoopis vastupidi - see ei võta palju aega ning on lihtne viis saavutada kõik, millest oled kunagi unistanud. 

Elrodi sõnul aitab hommikune võimlemine saada igal hommikul südamelöökide arvu üles, vere korralikult ringi käima ja kopsud hapnikku täis. Seega aitab enda liigutamine üsna kohe pärast ärkamist virguda, vaimset selgust saavutada ja päeva lõpuni kõrgemat energiataset hoida.

Kuidas liikuda, valib iga inimene ise - sobib nii spordisaal, kõndimine või jooksmine või hoopis treeningvideo järgi võimlemine. Kui Elrod ise saaks kogu oma ülejäänud elu harrastada ainult ühte treeningtegevust, siis valiks ta jooga. "See on täiuslik treeningvorm, mis ühendab omavahel venituse ja jõutreeningu, kardio ja keskendatud hingamise ning isegi teatud vormis mediteerimise,” põhjendab ta ning annab raamatus kasulikke nõuandeid, kuidas hommikuti tõhusalt vaid 60 sekundit trenni teha.