Liikumine ja tervis | Sinu treener

Näorullik: mis see on ja kuidas seda kasutatakse? 

Toimetas Silja Paavle, 8. märts 2021 20:08
Foto: Pexels
Viimasel ajal on kogunud populaarsust näorullikud. Mis need on ja kuidas neid kasutatakse?

Joogatreener ja loodusterapeut Mai-Liis Kivistik selgitab, et roheline jadeiidist nahahoolduse rullik on poolvääriskivist ilutööriist, mida kasutatakse näomassaažis.

Jadeiit on jaadi perekonda kuuluv kivi, mis sümboliseerib küllust, armastust, truudust, noorust ja hea tervist. “Kristall pole mitte ainult esteetiline kasutada. Selle tarvitamisel mängib suurt rolli ka see, et see oleks katsudes jahe. Mõni entusiast hoiab rullikut suisa külmkapis,” räägib Mai-Liis.

Kasulik näohooldus

Külma aistingu tekitamist koos surve avaldamisega just näopiirkonnas on tõhusaks hoolduseks kasutatud sajandeid. Sellise hoolduse tõhusust saab selgitada asjaoluga, et külm piirab verevoolu antud piirkonnas ja surve paneb lümfivedeliku lümfisõlmedesse liikuma, mis filtreerivad kehas olevaid toksiine. Rullikuga tehtav näomassaaž lõdvestab lihaseid ja vähendab kortse.

Jadeiidist rulliku kasu on vereringe ja lümfisüsteemi parandamine, mis muudab naha säravamaks, elastsemaks ja kaotada töödeldatavatest piirkondadest tursed.

Rullik muudab ka igapäevase nahahoolduse mugavamaks, sest selle abil saab näopalsami või -õli näole kandmise järgselt suunata õiges koguses just sinna, kus kõige enam seda on vaja.

Kuidas kasutada?

“Suur rullikuots sobib hästi näole ja kaelale, väike rullikuots sobib silmade ümbrusesse. Rullik on eriliselt hea kinnitusega, mis tagab helivaba rullimiskogemuse. Alusta alati rullimist kaelapiirkonnast suunaga üles poole. Rullides läbi erinevad piirkonnad tee mõtteliselt nägu keskelt pooleks ja rulli alati suunaga keskelt äärte suunas,” juhendab Mai-Liis.

Rullik sobib nii hommikul kui õhtul eelnevalt puhastatud nahale kreemi või õli pealekandmiseks, toetab nende imendumist ja intensiivistab toimet.

Korraga tuleks rullida viis kuni kümme minutit ning rullik tuleb alati pärast kasutamist puhastada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee