Sinu spordiala | Sinu treener

Raamat hingamisest: praktilised harjutused oma tervise ja heaolu nimel 

Silja Paavle, 7. märts 2021 02:12
Vabastava hingamise terapeut Monika Palm andis välja praktilise hingamisraamatu "Hinga ja ela".Foto: Karen Härms
Vabastava hingamise terapeut Monika Palm andis välja praktilise hingamisraamatu "Hinga ja ela", sest on veendunud, et kui õpime hingama õigesti ja teadlikult, omandame oskuse juhtida ennast sinna, kus tahaksime oma elus olla, mida tahaksime oma elus näha, saavutada ja kogeda.

Monika Palm on omandanud esmalt meditsiinilise hariduse, töötanud viis aastat haiglas ning hiljem õppinud juristiks. Siiski mõistis ta, et tema hing otsib midagi muud. “Oma sisemise rahu ja südametee kutsumuse leidsin alles siis, kui eneseotsingud vaimse arengu teel tõid mind siia, kus ma praegu olen – tegelema inimestega, neid toetama, abistama ja tervendama,” räägib ta.

“Kui õpid teadlikult hingamist juhtima, oled võimeline juhtima ka oma elu. Praktilistele kogemustele tuginedes võin öelda, et ilma probleemse päästikuta ei näe inimesed tavaliselt põhjust midagi muuta, sest pealtnäha võib tunduda, et kõik on hästi,” tõdeb naine lisades, et hingamine on olnud ka talle endale suureks abiks elu keerdkäikudest väljatulekul.

Harjutused iseseisvaks praktiseerimiseks

“Hinga ja ela” on praktiline abimees kõigile, kel on huvi tervendava hingamise harjutuste vastu – olgu algajatele või edasijõudnutele. Palm jagab raamatus oma kümne aasta pikkusest vabastava hingamise kogemusest neid meetodeid, mis aitavad tasakaalustada elu, leida harmooniat ning toetada eneseleidmist.

Raamatusse on koondatud 60 lühikest teadliku hingamise harjutust koos tutvustusega. Harjutused on erinevad, neist igaühel on oma eesmärk ja suunitlus ning nad aitavad hingata elu tagasi oma tervisesse, eesmärkidesse, püüdlustesse, suhetesse, aga ka õnnelikku olemisse.  Autori sõnul leiab igaüks raamatust oma, mida iseseisvalt praktiseerida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee