Liikumine ja tervis | Sinu treener

Ohhoo! Nutikell aitab nüüd ka vererõhul ja südametööl silma peal hoida 

Toimetas Silja Paavle, 7. märts 2021 09:20
Foto: Erakogu
Nüüd Eestiski kättesaadav uudne tarkvarauuendus lubab ka nutikellaga vererõhku mõõta ja EKG-d teha. 

„Südame- ja veresoonkonnahaigused on Statistikaameti andmetel number üks surma põhjus Eestis, globaalselt sureb neisse haigustesse WHO andmeil igal aastal üle 17 miljoni inimese, mis on ligikaudu kolmandik kõigist surmadest. Seega on südame ja veresoonkonna tervisel silma peal hoidmine äärmiselt oluline ja antud uuendus on väike samm selle poole. Muidugi mõistame, et tarkvarauuendus ei ravi kedagi terveks, kuid enda tervise kohta indikatiivse info pidev saamine võib kasuks tulla ja hoiatada kasutajat, kui tema tervisega võib olla probleem. Seejärel tuleb loomulikult pöörduda tervisespetsialisti poole,“ räägib Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Samsung Health Monitor rakendus sai 2020. aasta detsembris ka CE märgise, mis viitab, et toode vastab kõigile vajalikele Euroopa Liidu tervise-, keskkonna- ja turvalisusnõuetele.

„Vererõhu mõõtmiseks tuleb kell eelnevalt kalibreerida kasutades traditsioonilist vererõhumõõtjat. Kell kasutab vererõhu mõõtmiseks olemasolevaid pulsimõõtmissensoreid, analüüsides pulsilaineid ja kõrvutades need kalibreerimisel võetud vererõhuandmetega,“ selgitab Aasma.

Elektrokardiogrammi ehk EKG võtmiseks kasutab kell samuti olemasolevaid sensoreid. Kasutamiseks tuleb panna kell randmele, asetada puhkeasendis käsi lauale ja panna teise käe nimetissõrme ots 30 sekundiks kellal oleval ülemisele nupule. Seejärel tuvastab kell, kas südamerütmis esineb häireid.

Samsung Health Monitor rakendust saab kasutada vaid Samsung Galaxy telefoniga, millel on paigaldatud Android 7.0 või uuem operatsioonisüsteem, tervist jälgida lubav tarkvarauuendus on mõeldud Samsungi nutikelladele Galaxy Watch3 ja Galaxy Watch Active2. Vererõhu funktsiooni kasutamiseks tuleb kell kalibreerida, kasutades traditsioonilist vererõhuaparaati. EKG funktsiooni kasutamiseks kalibreerida ei ole vaja.

NB! EKG mõõtmine ja Samsung Health Monitor ei otsi märke südamerabandusest ja lahendused ei ole mõeldud asendama traditsioonilisi diagnoosi- ja ravimeetmeid. Täpsuse tagamiseks tuleks kella kalibreerida vähemalt iga nelja nädala tagant.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee