Liikumine ja tervis | Sinu treener

120 kilo kaaluv mees loodab aastaga ideaalsesse vormi saada

Kaalulangetaja Hander Latt: „Kui ma end peeglist vaatan, siis see pilt on päris kehv.“ (1)

Toimetas Silja Paavle, 11. jaanuar 2021 23:45
Kaalulangetaja Hander Latt lubab, et on aasta pärast ideaalses vormis.Foto: Karen Härms
"Enda eest hoolitsemine on jäänud tagaplaanile," nendib Hander Latt, 42aastane ettevõtja, kes liitus Pontšikutega ehk projektiga, mille käigus on kaheksa meest seadnud eesmärgiks aastaga kamba peale kaotada 150 kilogrammi.

119 kilo kaalub Hander nendib, et ta pole teps mitte terve elu nii suur olnud. Nüüdne ülekaal on kogunenud viimase viie aastaga. "Ütleme nii, et elus sattusid kehvad ja head ajad ühte hetke ja kogu selle möllu keskel unustasin end ära. Lisaks laiskus," arutleb ta ausalt oma kehakaalu tõusu põhjuste üle.

Kaalulangetaja Hander Latt lubab, et on aasta pärast ideaalses vormis.Foto: Karen Härms

Stress kimbutab

Ta pakub, et kaalutõus on seotud ka vaimse poolega. Ehk eluga kaasnev stress ja ebastabiilsus sunnivad tegelema kogu aeg sellega, et elus püsiksid ja kõik korras oleks, iseendaga, oma tervise ja heaoluga tegelemiseks selle kõrvalt väga aega ei jää. "Ma ei mäleta, et oleks ette tulnud hetk, kus istun lihtsalt maha ja mõtlen, et kõik on nii hästi - lähen trenni või ujuma. Pigem on enda eest hoolitsemine jäänud tahaplaanile," nendib mees. 

Kaalulangetaja Hander Latt lubab, et on aasta pärast ideaalses vormis.Foto: Karen Härms

Raske riideid leida

Hander tunnistab, et märkuseid kehakaalu kohta on talle aeg-ajalt teinud peamiselt sõbrad. Enamasti visatakse nalja selle üle, et mees on jälle jämedamaks läinud. "Eks võtad seda ise ka naljaga ja mõtled, et ega ma ise selles süüdi ole, et ma nii paks olen. Süüdi tunduvad olema ikka muud hädad, mitte laiskus," räägib ta. Samas kipub pähe tekkima ka mõte, et kas viitsibki kokku saada nende sõpradega, kes kehakaalu pidevalt meelde tuletavad. Või ükas viitsib üldse kuskile minna. "Kõik see ikka mõjutab elu. Sa häbened oma keha," nendib ta.

Kaalulangetaja Hander Latt lubab, et on aasta pärast ideaalses vormis.Foto: Karen Härms

Hander ütleb ausalt, et täna oma keha ei armasta. "Kui ma ennast ülevalt alla vaatan, ei olegi väga hullu. Aga peeglist on pilt päris kehv," lausub ta.

Probleem on seegi, et igapäevaelus on raske osta uusi riideid. "Pidevalt kaalus juurde võttes näed, et püksid on kitsad. Neid jalga pressides saad aru, et jälle on vaja uusi. Kapp on täis riideid, mis enam selga ei lähe," räägib Hander. Ta tänab taevast, et kehakaal ei ole mõjutanud seksuaalsust. "Seda minu vaatenurgast, võibolla minu partneri seisukohad on teised," arutleb ta.

Aasta pärast vormis

Hander on kaalutõusu teemat arutanud ka oma elukaaslasega. Kui nad tuttavaks said, tehti koos trenni ja mees oli 20 kilogrammi kergem. Kui naine treenimise lõpetas, tegi sama ka Hander.

Kaalulangetaja Hander Latt lubab, et on aasta pärast ideaalses vormis.Foto: Magnus Heinmets

"Me ei olegi leidnud uut võimalust või väljundit, laste kasvatamine ei jäta naisele aega treeninguteks. Ja ka mina ei ole leidnud aega trennis käimiseks, sest töö ja pere ja laste ratas vajab pöörlemas hoidmist," räägib ta. Aga see, et naisega saab sel teemal avameelselt rääkida, teeb asjad lihtsamaks.

Hander on kindel, et on aasta pärast ideaalses vormis. Tema sõnul annab Pontšikutega liitumine selleks kõvasti motivatsiooni ja innustab pingutama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee