Sinu spordiala | Sinu treener

Kõrgetasemelisele poksivõistlusele saab tänavu kaasa elada teleekraanide vahendusel 

Toimetas Silja Paavle, 10. jaanuar 2021 22:47
TV6 ekraanile jõudva Xplosioni lõpetab Mirkko Moisari (pildil) ja ukrainlase Artjom Ljaševitši taaskohtumine. Foto: Erakogu
16. jaanuaril Tallinnas toimuvat kõrgetasemelist võitlusspordiüritust Xplosioni ei saa koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu vaadata kohapeal saalis, vaid kodudes TV6 vahendusel.

„Kui detsembris selgus, et Keilas ei ole võimalik pealtvaatajatega poksivõistlust läbi viia, otsustasime selle korraldada Tallinnas. Fightlandi kodulinn on Keila, pealinnas oleme aga tegutsenud Xplosion Fight Seriesi kaubamärgi alt,” selgitas ürituse korraldaja Mirkko Moisar, et Fightland lükkub kevadesse.

Moisari sõnul oldi hetkel, kui Tallinn pealtvaatajatega üritused keelas, asjale käega löömas. Et suur töö oli selleks ajaks juba tehtud, hakkas aga kahju. "Inimesed kipuvad igavusest rumalusi tegema - sport päästab paljusid," märgib ta. Nii jõuabki võistlus TV6 ekraanile. Seeläbi püütakse pakkuda kaasaelamisvõimalust kodudesse jäänud inimestele: sportlastele, korraldajate- ja sponsoritemeeskondadele ning ka pealtvaatajatele. 

Ürituse kikkpoksimatšides läheb Henry Rohtla vastamisi Kristoffer Björkskogiga (Soome), Reimo Allik kohtub Aleksei Lariniga ja Tarmo Kõrs võitleb Taur Guitoriga. Lastematšis astub Daniel Zawalski vastu Nikita Skriptšenkole.

Poksiringis saab üle pika aja näha Kaupo Arrot, kellel veel vastast pole. Üllatusmatši teevad Albert Starikov ja Sergei Bogatov, kellel mõlemal lähenemas 50. eluaasta. Lisaks poksivad ka kaks treenerit Ringo Tipp ja Ahti Pikkur. 

Xplosion lõpeb Moisari ja ukrainlase Artjom Ljaševitši taaskohtumisega. Nad poksisid oktoobris üritusel King of Kings ja siis lõppes kohtumine viigiga.

„Võib-olla just sellest kordusmatšist kogu seekordne üritus alguse saigi. Artjom ütles peale King of Kingsi, et tema asja nii ei jäta – tuleb uuesti teha! Ja ega minagi viigist midagi arva. Ülejäänud matšid kujunesid juba loomulikult ümber selle,” muheleb Moisar.

Esimene Xplosion leidis aset 2012. aastal koostöös Semtex Gymiga, mis tegi Inglismaal Xplosion Fight Seriesi nime all kikkpoksivõistlusi. Viimati toimus Xplosion 2017. aastal. Pärast seda on Moisar tegelenud sarjaga Fightland.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee