Loodusterapeut ja joogatreener Mai-Liis KivistikFoto: Airi Leon
Toimetas Silja Paavle 30. detsember 2020 10:14
"Deodorandina tuleks eelistada looduslikke lahendusi," rõhutab joogatreener ja loodusterapeut Mai-Liis Kivistik ja selgitab, milliseid alternatiive tavadeodorantidele olemas on.

Üks selline võimalus on kreemdeodorant.

Kreemdeodorandid näevad tihti välja kui kreemipurgid. Ainus erinevus võib algselt paista, et on tõesti ainult koht, kuhu toodet määritakse. Tegelikult on ka suureks erinevuseks see, et nad sisalda alumiiniumi, parabeene, ftalaate ega sünteetilisi koostisaineid. Samuti lõhna annavad eeterlikud õlid sünteetiliste lisaainete asemel.

“Esmakordselt kasutades võib tõesti tunduda tüütu, et tuleb mingist purgist näpu või spaatliga võtta kreemi ja seda kaenla alla hõõruda ning seejärel veel käsi pesta. Palju mugavam on pulga või spreiga vajalik toimetus kiiresti ära teha,” toob Mai-Liis välja.

Kuidas kreemdeodoranti õigesti kasutada?

Hõõru täieliku imendumiseni väike kogus kreemi kergelt niisketesse kaenlaalustesse. Enne riietumist oota viis minutit imenduda.

Tavadeodorandilt looduslikule kreemdeodorandile üle minnes võib kuluda kuni 2 nädalat, et keha harjuks. Olenevalt inimesest võib olla vajalik kreemdeodoranti mitu korda päevas värskendada, sest higi tootmine on kõigil erinev. "Siiski on kõik harjumuse asi ja oma tervise nimel võiks see ju prioriteet olla," lisab Mai-Liis.

Abi laimist

Loodusterapeut soovitab loodusliku asendusena ka näiteks laimi, mille lõikad lahti ja hõõrud viilu hommikul kaenla alla. Enne tuleks laimi hoida külmikus.

“Tugev higilõhn näitab tegelikult seda, mis toidulaual toimub ning et mürgid tahavad kehast välja saada. Kõik on omavahel seoses. Terviklik lähenemine on oluline. Võta vastutus oma heaolu eest ja jälgi seda igas eluvaldkonnas,” rõhutab ta.