KOHAL SIIN JA PRAEGU: «Kindlasti tasub TREd praktiseerida väga avatud meele ja uudishimuga. Meie traumad ja stress pärinevad minevikust või muretseme parasjagu tuleviku pärast. Lõdvestusteraapias tuleb olla aga kohal siin ja praegu. See on suurepärane viis iseenda tundma õppimiseks,» tõdeb Iren.Foto: Tiina Kõrtsini
Liis Ilves 29. juuli 2022 22:41
«Omamoodi teraapiavorm sobib minevikus kogunenud pingete, traumade ja stressiga tegelemiseks, kuid ka selleks, et hoida ennast igapäevaelus mõnusas harmoonias,» selgitab TRE instruktor Iren Laidma.

Keha salvestab endasse kõik läbielamised, seejuures kõiksugused emotsionaalsed kogemused. Tavapäraselt püüame hingevaevu endast välja rääkida lähedastele või psühholoogidele, kuid päris kõigile pingetele ei pruugi nii jälile saada. Tuletame küll endale meelde ebameeldivaid sündmuseid või emotsioone, räägime neist, aga päris sügavale vahel ei pääse. TRE (Trauma Releasing Exercises) meetod ongi loodud kehasse kogunenud pingete ja stressi vabastamiseks. Ja väga omapäraselt – teraapias otsitakse keha vabastavat värinat.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad