Toitumine | Sinu treener

Loengul võetakse luubi alla sportlaste toitumise eripärad 

Toimetas Silja Paavle, 13. oktoober 2020 23:48
Professor Raivo VokkFoto: Erakogu
Kadaka Konverentside koolitussarjas “Tervise teerajad” võtab tunnustatud toitumisteadlane, emeriitprofessor Raivo Vokk fookusesse sportlaste toidulaua ja õhtu jooksul jagatakse nõuandeid nii sportlastele ja treeneritele kui ka noorsportlaste vanematele ja harrastajatele.

Loengu jooksul räägitakse tavatoidust teaduspõhiselt ja pööratakse tähelepanu sportlastele vajalikele täiendavatele makro- ja mikrotoitainetele. Koos räägitakse sportlaste toitumiskäitumise erinevustest eri spordialadel, samuti antakse soovitusi menüü koostamiseks. Tähelepanu pööratakse ka sellele, kuidas on seotud energia tarbimine ja energiarikkad toitained ning kuidas tarbimine muutub koormuse muutudes. Õhtu lõpuks teavad kõik, milline on sportlase energia- ja toitainete vajadus, milliseid täiendavad toitained sportlased vajavad ja kuidas lähtuda menüü koostamisel toiduainete toitainelisest koostisest.

Koolitust viib läbi toitumisteadlane Raivo Vokk, kes tutvustab osalejatele toidu- ja toitumissoovitusi ning uusi põhimõtteid nende soovituste koostamisel. Raivo Vokk on Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, kes on paljude toitumisalaste teadustööde ja raamatute autor ning magistri- ja doktoritööde juhendaja. Ta on õppinud füsioloogiks ja biokeemikuks, omades teaduskraadi mikrobioloogias. Ta on hinnatud toitumisvaldkonna spetsialist, kelle soovitusi on kõlanud nii koolitustel kui ka meedias.

22. oktoobril toimuv seminar on eesti keeles ja kestab orienteeruvalt 3 tundi. Pääsmeid saab lunastada siin

Osalejate arv õhtul on piiratud, et tagada hajutatus. Soovijatel on võimalused käte pesemiseks ja desinfitseerimiseks ning saadaval on kaitsemaskid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee