Sinu spordiala | Sinu treener

Ära maga maha: osale virtuaalsel Ööjooksul! 

Toimetas Silja Paavle, 24. september 2020 14:02
Foto: EOK
10. sünnipäev on iga spordivõistlusel puhul märk, et midagi on tehtud hästi, et traditsioone on hoitud ning osalejad tahavad kohale tulla. Just 10. verstapostini jõuab ka 2011. aastal alguse saanud Viking Line Eesti Ööjooks. Sel aastal toimub üritus tingituna maailmas valitsevast olukorrast virtuaaljooksuna.

2011. aasta juunis anti Rakvere kesklinnas start esimesele Ööjooksule, mis pidi olema soojenduseks tulevasele maratonile. “Mõte korraldada oma kodulinnas rahvajooks, tekkis aastatel 2008-2009 Helsingi ja Stockholmi maratonidel osaledes. Oskamatu treeningu tõttu läbisin esimese maratoni vigastuse kiuste, kuid finišis saadud emotsioon tuhandete omasuguste seas tekitas indu midagi sarnast oma kodulinnas korraldada,” meenutab peakorraldaja Marko Torm.

2010. aastal loodi Rakvere Maraton MTÜ, mille eesmärgiks oli korraldada Eesti Maratoni nimeline sündmus aastal 2012. Aasta varem taheti anda spordiüldsusele signaal, et Rakvere on võimeline läbi viima rahvusvahelisel tasemel jooksuvõistlust. Kui mitte arvestada igaaastaseid Jüriöö jookse, siis on Eestis varasemalt korraldatud ööjookse Püssis, Valgas, Tallinnas, kus osalejaid 100 ringis või vähem. Rakvere jooksuks võeti eeskuju põhjamaades toimuvast populaarsest ööjooksude sarjast Midnatsloppet, mis sai alguse 1982. aastal Stockholmis. Hetkel osalevad sarjas veel Göteborgi, Malmö ja Helsingi ööjooksud.

Kümnes jooks on virtuaalne

Tänavune juubelijooks toimub paraku virtuaalselt. 15. augustist kuni 25. septembrini saavad kõik registreerunud ja lisanduvad osalejad läbida soovitud distantsi – 5 km, 10 km, 21,1 km – endale sobilikul ajal ja kohas, tingimusel, et tulemus sisestatakse ööjooks.ee veebirakenduses kuni 25. septembri südaööni.

Cappy Lastejooksudel aega ei võeta, kuid lapsevanem peab märkima lapse samuti ööjooks.ee lehel osalenuks.

“Oleme terve suve valmistunud selleks, et vastavalt antud signaalidele kaovad 1. septembrist osalejate piirangud. Tulenevalt nakatumiste arvust ja aina uutest haiguskolletest Eestis, ei ole 2000 inimese piiri kadumist kahjuks ette näha. 2000 inimese hulka peavad mahtuma sajad kaasatud vabatahtlikud, teenusepartnerid jt. Lisaks suureneb taas vajadus osalejate hajutamise järele, mis Ööjooksu senist iseloomu ja energiat arvestades ei oleks enam see Ööjooks. Arvesse peame võtma nii välismaalt saabuvad kui naasvad jooksjad ja nende osalemist saatva kõrgendatud riski. Lisaks peame valmis olema sügisel paratamatult hoogustuvaks viiruste levikuks ja koolide avanemisega võimalikuks COVID-19 nakatumiste tõusuks,” kommenteerib Marko Torm.

“Olime küll sündmuse juhendis virtuaaljooksu võimaluse ette näinud ja kõik osalejad on seda registreerumisel aktsepteerinud, kuid mõistame, et paljudele on see kurb uudis. Inimeste turvalisus peab siiski igale korraldajale olema esimeseks ja kõige olulisemaks prioriteediks. Keegi ei soovi, et meie osalejad haigestuks juubelisündmust nautides või meie tegevuse kaudu satuks ohtu kasvõi ühe inimese elu,” lisab Marko.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee