Sinu spordiala | Sinu treener

VIDEO | Urmas Sõõrumaa kutsub Spordinädalal kaasa lööma NATO testiga 

Liigume.ee, 21. september 2020 15:13
Urmas Sõõrumaa mullu NATO testi tegemas.Foto: Raigo Pajula/ EOK
Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa kutsub 23.-30. septembril peetava Spordinädala raames inimesi end proovile panema NATO testiga. Üldfüüsilise testiga hinnatakse kaitseväes tegevväelaste kehalist võimekust, ent Sõõrumaa sõnul võiks NATO testi läbimine olla igale tervele Eesti inimesele jõukohane.

„Igaüks võiks seda testi aastas paar korda läbi teha, sest nõnda saab oma füüsilist vormi hinnata. Inimesel peab mingi eesmärk olema – me võime öelda, et hakake liikuma, aga see on hea näide, kuidas päriselt oma seisundit hinnata saab. Nõnda liikudes tunned ka ennast hästi!“ jagab Sõõrumaa.

Samal teemal

Testi saab teha alatest 17. eluaastast. Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200m jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda igalt alalt vähemalt 60 punkti. Testi tulemused arvutatakse punktitabeli järgi, mille leiab siit.

23.-30. septembril Eestis tähistatava Spordinädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja tervisealast teadlikkust. Spordinädala patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on olümpiavõitja Gerd Kanter, laulja Inger, näitleja Kait Kall, ettevõtja ja kulturist Ott Kiivikas, ettevõtja Kristel Kruustük, suunamudija Sandra Raju ja rektor Tiit Land. Spordinädalal toimub sadu üritusi, kuid võimalik on ka enda sündmus kirja panna ning auhindu võita. Rohkem infot leiad siit. Spordinädalat korraldavad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile.

Samal teemal

18.08.2020
Spordinädala patroon Kristel Kruustük: elus peab olema ka midagi muud kui ettevõte
18.08.2020
Spordinädala patroon Kait Kall teab, kuidas motivatsiooni leida
14.08.2020
Spordinädala patroon Inger: kui treenerina näitad välja, et oled positiivne, on ka lapsed positiivsed
14.08.2020
BeActive Run ootab osalejaid jooksurõõmu nautima