Uudised

Spordinädala patroon Sandra Raju võttis vastu ekstreemse väljakutse 

Toimetas Silja Paavle, 1. september 2020 22:56
Spordinädala patroon Sandra Raju kutsub kõiki üles iga päev liikuma vähemalt 60 minutit. Foto: Erakogu
Spordinädala patroon Sandra Raju võttis vastu põneva vimkaga väljakutse. Nimelt võttis Raju vastu otsuse liikuda iga päev vähemalt 60 minutit, ent iga päev alustab ta oma treeningut ühe tunni võrra hiljem. Nõnda võib kohata Raju juba järgmisel nädalal jooksmas ka kell 3 öösel.

„Minu soov on propageerida igapäevast liikumist ning seda, kui suur jõud on eesmärkide püstitamisel. Teine põhjus on aga see, et mul tekkis mõte teha midagi hullu ja see kõlab üsna hullult!“ sõnas Raju.

Samal teemal

Raju kinnitas, et tema eesmärk ei ole kutsuda üles inimesi samamoodi käituma, pigem teeb ta seda kõike iseenda jaoks.

„Minu sõnum on järgmine: kui leiad oma päevast ühe tunni, et liikuda, on see juba väga hea! Ma ei kutsu kedagi otseselt kõike seda hullust endaga kaasa tegema, sest öösel kell 3 – nagu mu treeninggraafikus järgmise nädala laupäeva pea seisab – pole väga tervislik jooksma minna ja ma teadvustan seda endale. Ma tõesti tunnen, et see on minu kehale ja meelele piisavalt jabur väljakutse, et sellisel kujul läbi teha, ent teen seda siiski! Kui mõnel päeval tundub, et seda kõike on liiga palju, siis ma lihtsalt liigun. Distantsi ma endale ette ei määra, vaid võtan eesmärgiks liikuda 60 minutit.“

Avastardi tegi Raju juba eile, 31. augustil, kui läks jooksma kell 15. Viimane jooks saab olema 23. septembril kell 14 Peetris, kus Raju annab stardipaugu Spordinädala avasündmusele.

Patroonina teeb Raju ka ise üleskutse: „Liigu ka vähemalt 60 minutit päevas - ükskõik kuidas, ükskõik mis trenni tehes. Lihtsalt ole aktiivne ja anna kehale koormust! Pane oma eesmärgid ning treeningud kalendrisse kirja - see suurendab võimalust, et sa neist kinni pead. Harjumuste kujundamisel on tegevusplaan väga olulise rolliga.“

Samal teemal

26.07.2020
Teatejooksust saab tänavu spordinädala avaüritus
17.07.2020
Eesti Olümpiakomitee kutsub lasteaedu, koole ja töökohti üles Spordinädalat tähistama