Sinu spordiala | Sinu treener

Artjom Savitski: tõukerattaga võiks sõita sama vastutustundlikult nagu jalgrattagagi   

Silja Paavle, 17. august 2020, 17:41
Artjom SavitskiFoto: Erakogu
"Üle pika aja sõidan vahelduseks ka tõukerattaga," tunnistab laulja Artjom Savitski, et sõidab tõukerattaga niisama oma lõbuks ka siis, kui kiirete tegemiste vahel on pisut vaba aega.

Kui tõukerattad välja tulid, kasutas laulja Artjom Savitski neid alguses vaimustusest palju. Tänavu on seni jäänud tõukerattaga sõit unarusse. Seda põhjusel, et mees üritab rohkem käia jala, sest see on tervislikum. Kaugemale läheb ta aga autoga.  

Arvesta kaasliiklejatega

Artjom näeb autojuhina, et tõukeratastega sõidetakse lausa autoteedel, kuigi kiivrit pole seda tehes otseselt nõutud. “Inimesed võiksid mõelda selle peale, et autojuht ei märka ka alati kõike,” manitseb ta. “Parempööret teges ei vaata ma võõras kohas üleliia tagavaatepeeglisse ega oleta igal hetkel, et sealt tuleb 25-35 km/h sõitev tõukeratas. Nii võib aga õnnetus olla lihtne juhtuma," selgitab laulja.

Sõida vastutustundlikult

Artjom rõhutab, et tõukerattaga võiks sõita sama vastutustundlikult kui jalgrattaga - kui on ülekäigurada, tuleb tõukeratta pealt maha tulla nagu onjalakäijale kohane. “Autojuhil ei ole kohustust sind üle tee lasta, kui sa oled tõukeratta peal. Lisaks, autojuht vaatab vasakule ja paremale, aga sel ajal kui ta vaatab vasakule ja paremalt ta sind ei näinud, kuid sina tuled suure hooga, siis autojuht ei jõua sind lihtsalt märgata. Vastutustundlik tuleb olla mitte ainult enda suhtes,” paneb ta tõukerattafännidele südamele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee