Foto: Pixabay
Liigume.ee 28. mai 2022 18:24
Tervisejooks põletab liigseid kaloreid ja hoiab keha trimmis – ent samas võib ülemäärane ringisörkimine näo vanaks teha.

Daily Maili teatel pöördub ilukirurgide jutule üha rohkem selliseid naisi, kel on nõndanimetatud jooksjanägu – liiga agarast tervisejooksust põhjustatud kortsus ja kõhetud palged.

Tervisejooks põletab kaloreid kiiremini kui teised sportlikud tegevused – 500 kalorit tunnis. Ent kõrvalnähuks on kiire rasvkoekaotus näos, mis üle 40aastastel võib palged armutult lonti vajutada. Lisaks kahjustab üles-alla võnkumine näonaha elastsust.

New Yorgi ilukirurg dr Gerard kinnitab, et suitsetamise ja päevitamise kõrval on jooksmine liiga varajaste kortsude peamine põhjus. «40ndates aastates normaalkaalus jooksulembidel on loppis, äravajunud nägu,» märgib ta. Jooksja näonahka võivad kahjustada ka ilmastikuolud, mis tekitavad pruune laike ja kuivatavad ihu.

Kortsude ennetamiseks on mõistlik enne jooksma minekut näole päikesekaitsekreemi määrida, pehmemal pinnasel joosta ning piisavalt süüa-