Liikumine ja tervis | Sinu treener

Mis on vahet konnasilmal ja soolatüükal? 

Toimetas Silja Paavle, 5. august 2020, 16:09
Foto: PantherMedia/Scanpix
Mis on vahet konnasilmal ja soolatüükal?

Konnasilm ja soolatüügas tekivad eri põhjustel, kirjutab portaal Kodus.

Soolatüügaste näol on tegemist aga healoomuliste kasvajaliste moodustistega nahal, mida põhjustab inimese papilloomviirus.

Viirusel on väga palju erinevaid tüüpe, millest mõned tekitavad soolatüükaid, teised aga näiteks emakakaelavähki või genitaaltüükaid. Soolatüükaid põhjustava viiruse ülekanne toimub otsese, inimeselt inimesele või kaudse kontakti nagu käterätid ja esemed kaudu. Nahk võib nakatuda saunades ja ujulates.

Konnasilmad tekivad rõhu ja hõõrdumise tõttu, mida võivad tingida näiteks mittesobivad jalanõud, kui need on liiga kitsad, aga ka liiga laiad. Hõõrdumist võivad põhjustadaka jalanõude sees olevad õmblused. Kätel tekkivad nahamõhnad võivad olla seotud korduva käelise tegevusega näiteks labidatööst või palju kirjutavatel inimestel kolmandal sõrmel, kuhu toetab pastapliiats, samuti muusikainstrumentide mängijatel. Teket soodustab sokkide mittekandmine ning ka kinnasteta töötamine.

Konnasilmade ravi puhul on üks olulisemaid momente vähendada survet kahjustatud piirkonnale. Sellele võib aidata kaasa jalanõude väljavahetamine. Surve ja hõõrdumise vähendamise tulemusena võivad konnasilmad kaduda ka iseenesest. Konnasilmade kadumisele aitab kaasas ka naha paksendite mehhaaniline vähendamine. Jalgade vannitamisel eemaldada paksenenud sarvkiht pimsskiviga. Nahapaksendite eemaldamiseks ei ole soovitatav kasutada kääre, žiletitera, noaotsa jm teravaid instrumente. Nendega võib kogemata vigastada tervet nahka, avades tee põletikku tekitavatele bakteritele.

Loe pikemalt portaalist Kodus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee