Sinu treener

ÄRA NII TEE: kaheksa levinud apsu kõhulihaseid treenides 

Liigume.ee, 20. juuli 2020, 00:53
Foto: Unsplash
Oh, kes meist ei unistaks kaunitest kõhulihastest! Samas on tee nende saavutamiseni konarlik ja kariderohke, sest üsna lihtsad vead kõhulihaste treenimisel võivad kõhulihaste treenimist pärssida.

Millised need vead on, annab ülevaate MyFitnessPal.

* Sa teed liiga palju painutusi. Istessetõusud tähendavad kehale üsna suurt koormust. Eriti suur on see koormus siis, kui sa teed harjutusi valesti. Ning siis ei saa ilusatest kõhulihastest ka rääkida.

* Sa teed liiga palju kerepöördeid. Keha ei ole nendeks harjutusteks loodud ja püüavad neile selgroogu kaitstes vastu töötada. Leia nende asemel harjutused, mis säästavad keha neutraalses asendis.

* Sa keskendusd ainult sixpack’ile keskendumine. Ära treeni ainult kõhtu, treeni kogu keha - ka selga ja vaagnapõhjalihaseid. Kui kogu keha on tugev, on kehal jaksu ka kõhulihaseid arendada.

* Sa teed harjutusi vales asendis. Kui sa teed harjutusi vales asendis, siis ei ole kehal lihaste pingutamisest mingit kasu. 

* Sa hingad valesti, Pea meeles: harjutust alustades hinga sisse ning pingutuse hetkel välja. Tee seda läbi diafragma, mitte rindkere kaudu.

* Sa toitud valesti. Sellisel juhul pole mingit lootust, et su kõhulihased endast märku annavad. Tervisliku toitumise reeglid au sisse!

* Sa treenid pidevalt ühe ja sama koormusega. Kui soovid keha tugevamaks treenida, pead treeningute edenedes talle suuremat koormust andma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee