Liikumine ja tervis | Sinu treener

Ettevaatust! Suvel sagenevad tervisespordiga seotud vigastused 

Toimetas Silja Paavle, 17. juuli 2020 10:08
Kõige enam ehk kolmandik spordiga seotud vigastustest tekib kindlustuse hinnangul kollektiivsete pallimängude käigus.Foto: Unsplash
Suvehooajal sagenevad erinevad tervisespordiga seotud vigastused, näitab ERGO kindlustuse elu- ja õnnetusjuhtumi kahjustatistika. Sportimise käigus tekkinud traumad moodustavad kõigist õnnetusjuhtumitest tavapäraselt 25%, kuid suvel kasvab nende osakaal veelgi. 

„Soojemad ilmad viivad inimesed välja sportima ja see selgitab ka tervisespordiga seotud õnnetusjuhtumite kasvu suvekuudel. Sel aastal annab kindlustusstatistikas kindlasti tooni ka koroonakriis, mis esialgu sulges inimesed kodudesse, kuid piirangute kadudes pani senisest rohkem end liigutama,“ ütles ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.

Kindlustusseltsi statistika kohaselt langes spordiga seotud vigastuste arv märtsis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga enam kui poole võrra ning aprillis olid sportimisega seotud vigastused praktiliselt täitsa olematud. Mais ja juunis aga hoogustus sportimine taas. „Kindlustusse laekunud kahjuteadete põhjal näeme, et kõige kiiremalt hoogustus jalgrattasõit, mis tõi paraku endaga kaasa ka mitmeid õnnetusjuhtumeid,“ selgitas Lepvalts. Ta lisas, et juunis kasvas sportimisega seotud vigastuste arv kaks korda võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

Kõige enam ehk kolmandik spordiga seotud vigastustest tekib kindlustuse hinnangul kollektiivsete pallimängude käigus. „Erandiks oli aprill, kui rahvakogunemised olid keelatud. See oli üle pika aja ka esimene kuu, mil meieni ei jõudnud tõepoolest ühtki kollektiivse spordiga seotud kahjujuhtumit,“ selgitas Lepvalts.

Kollektiivsete pallimängudega seotud vigastused kasvasid aga hüppeliselt juunis – eelmise aastaga võrreldes lausa 167%. ”See ilmestab hästi piirangute kadumise aega ning inimeste tugevat soovi teistega taas kohtuda ja koos sportida,“ lisas Lepvalts.

ERGO kindlustuse hinnangul kaasnevad sportimisega kõige sagedamini põlvetraumad, samuti erinevad nihestused ja nikastused. Keskmine tervisespordiga seotud vigastuse kahjusumma on 150 eurot. Viimase aja suuremaid spordivigastusega seotud hüvitisi ongi seotud korvpallimängu tagajärjel tekkinud traumaga, kus lisaks peatraumale tekkis ka hambaravi vajadus ja summa kokku oli pisut enam kui 6000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee