Uudised

Saame tuttavaks: Eesti Maadlusliitu ja Eesti Sumoliitu juhivad naised 

Toimetas Silja Paavle, 9. juuli 2020, 11:22
Jaanika KaljolaFoto: Erlend Staub
Jaanika Kaljola ja Tiina Höövelson juhivad selle aasta esimesest poolest vastavalt Eesti Maadlusliitu ja Eesti Sumoliitu. Mõlemad naised jõudsid ala juurde oma perekonna kaudu. Oma tegemistest rääkisid nad ajakirjale „Liikumine ja sport“, mille värsket numbrit saad lugeda SIIT.

Nimi: Jaanika Kaljola

Jaanika KaljolaFoto: Erlend Staub

Ametikoht: Eesti Maadlusliidu peasekretär

Tööle asumise aeg: 1. jaanuar 2020

Senine sporditöö kogemus: Olen olnud kahel korral ametis vabatahtlikuna Tallinn Openil. Kuid suurim kogemus on tulnud juunioride MM-i korraldamisega.

Miks just maadlusliit: Olen kolme poja ema, kes kõik tegelevad selle spordialaga. Siit ka minu huvi maadluse vastu.

Esimene mälestus maadlusest: Esimene mälestus jääb pea 10 aasta taha, kui hakkasin oma pojaga kaasas käima maadlusvõistlustel.

Sinu kui juhi moto: Teha oma tööd südamega ja hästi.

Esimene asi, mida soovisid liidus muuta: Hetkel ei soovi midagi muuta. 

Parim asi, mis tänast maadlusliitu iseloomustab: Meil on palju häid maadlejaid, hooliv ning kokkuhoidev juhtkond ja parimad treenerid. Maadlus on maagiline!

Nimi: Tiina Höövelson

Tiina HöövelsonFoto: Erakogu

Ametikoht: Eesti Sumoliidu peasekretär

Tööle asumise aeg: 2. märts 2020.

Senine sporditöö kogemus: Sporditöö koha pealt olen suhteliselt noor ja roheline. 2014. aastast olen asutaja ja juhatuse liige SK Eesti Karudes. Hetkel oman abitreeneri taset, samuti olen Euroopa tunnustatud sumokohtunik tasemel C ja Eestis tasemel A.

Miks just sumoliit: Sumo on tegelikult päris huvitav spordiala. Minu jaoks on huvitav jälgida, kuidas iga erineva kaalukategooriaga muutub maadlusstiil. Hetkel on Eesti Sumoliidus 21 spordiklubi, kus on aktiivsed tublid sportlased judo, Kreeka-Rooma- ja ka vabamaadluse klubidest.

Esimene mälestus sumost: Enne 2010. aastat ei teadnud ma sumomaadlusest mitte kui midagi. Alaga sain lähemalt tuttavaks, kui kohtusin oma abikaasa Meelis Höövelsoniga. Algul käisin trennides kaasas, seejärel Eesti meistrivõistlustel algul pealtvaatajana ja hiljem juba kohtunikuna. 2014. aastal, kui asutasime oma spordiklubi, hakkasin vaikselt kätt proovima treeneriametis. Praegu oman abitreeneri kvalifikatsiooni.

Esimene asi, mida soovisid liidus muuta: Kuna Eesti Sumoliidus on juhatuses ainult mehed, siis minu sooviks oli tuua natuke naiselikku seisukohta ja nägemust asjadest. ESL-is oli verevahetus väga vajalik nii juhatuses kui ka minu ametikohal.

Parim asi, mis tänast sumoliitu iseloomustab: Sumoliitu iseloomustab Baruto. Kaido Höövelson on ESL-i president ning kindlasti ka kõige tuntum sumomaadleja. Praeguses alaliidus on nooremad ja tegusamad juhatuse liikmed, kellel on palju mõtteid ja plaane muutmaks ala veel atraktiivsemaks. Sumomaadlus ei ole olümpiaala, kuid sellest hoolimata on eestlased noppinud välisvõistlustelt alates 1995. aastast 439 medalit, millest 59 on olnud kuldsed. Eesti Sumoliit on saanud võimaluse korraldada juunioride MMi 2006 ning kolm korda EM-i.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee