Sinu spordiala | Sinu treener

Vinyasa-jooga: kiire ja jõuline jooga, mis on kui meditatiivne tants 

Toimetas Silja Paavle, 7. juuli 2020 17:21
Kaidi LaurFoto: Erakogu
Mida kujutab endast Vinyasa-jooga? Sellest räägib õpetaja Kaidi Laur.

Vinyasa on kiire, dünaamiline ja jõuline jooga, kus sa liigud hingamisrütmiga asendist asendisse. Vinyasa-jooga on oma olemuselt vaba, seal puuduvad reeglid. Näiteks ei pea sa järgima kindlat kava, võid kasutada muusikat ning rohkem oma keha otsida kui poosidest kinni hoida. Jooga asanaid tundes saab Vinyasast omamoodi meditatiivne tants, mida juhib hingamine.

· Oma dünaamilisusega toob Vinyasa kehasse liikuvust, jõudu ja paindlikkust. Vinyasa jooga ei ole ainult painutamine, vaid lähtub liikumisest ja sellest, et painduvus tuleb läbi pingutuse.

· Vinyasas pead sa päriselt kohal olema, muidu sa ei jõua järele ega koge poosi.

· Mõlema eelmise punkti tõttu on sul Vinyasaga võimalik saavutada väga hea tasakaal, nii füüsiline kui ka vaimne.

· Vinyasa on reeglitevaba.

· Vinyasa on nagu tänapäeva maailm. Kiire. Seetõttu saad matil kogeda kontsentraati sellest, mis su igapäevaelus toimub. Samuti õppida, kuidas kiires maailmas kohale jääda, endasse tulla ning keha kuulata.

· Kuna Vinyasa on jõuline ja kiire, siis töötab ta hästi ka kardiovaskulaarsüsteemile, tuues kehasse tuld - see on aeroobne ning võib mõnusalt higistama ajada.

· Vinyasa on väga hea, kui sa ei tee mingit trenni, aga ka super toetaja teistele spordialadele, sest tekitab kehasse liikuvust.

Selle joogastiili juured on seotud Ashtanga-jooga süsteemiga, aga seeriate ülesehitus varieerub ning on erinev traditsioonilise Ashtanga seeriatest. Läbi pidevalt muutuvate seeriate koged muutuste kasulikkust ja vajalikkust ning õpid neid armastama. Sagedased Vinyasad hoiavad energiataseme kõrgel ja aitavad luua kergemat ning tugevamat keha ja puhtamat meelt.

11. juulil toimub Jõelähtmel Liipa talus mõnus joogapäev, kus saab tutvuda väga erinevate joogastiilidega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee