Uudised

Hea uudis! Tartu Rulluisumaraton toimub tavapärasel kujul 

Toimetas Silja Paavle, 11. juuni 2020, 10:27
2019. aasta rulluisumaratonFoto: Kiur Kaasik
 Kui kevadine jooksumaraton ja rattaralli toimusid virtuaalvõistlustena, siis iga suve lõpus toimuv Tartu Rulluisumaraton toimub tavapärasel kujul.

Igal aastal suve lõpus toimuv Tartu Rulluisumaraton toob erinevatele distantsidele kokku tuhatkond uisusõbra. Lähtudes valitsuse poolt augustikuistele üritustele kehtestatud osalejate arvu ülempiirist, plaanivad korraldajad viia seekordse uisumaratoni läbi tavapärasel kujul, teatab klubi Tartu Maraton.

14. Tartu Rulluisumaratoni toimumisaeg on pühapäev, 23. august. Maratonipäev, mis koondab kolm põhidistantsi ning lasteüritused, on viimastel aastatel toonud kokku osalejaid vahemikus 1000 kuni 1500. „Täna näeme, et ürituse ajakava ning starte hajutades on võimalik järgida Vabariigi Valitsuse poolt juuli- ja augustikuu sündmustele kehtestatud nõudeid ning viia uisupidu turvaliselt läbi nii osalejate, korraldajate kui ka vabatahtlike tiimi jaoks,“ ütleb Tartu Rulluisumaratoni võistluste direktor Indrek Kelk.

Lisaks 1000 osaleja piirmäära järgimisele kavandatakse ürituse korralduses ka muid muudatusi. „Tegelemegi hetkel sellega, et korralduse erinevates valdkondades viia sisse muudatused, mis aitaksid nakkusohu võimalikult madalale viia. Siia alla lähevad näiteks desinfitseerimisvahendite olemasolu, joogipunktides turvalisuse tagamine, esmased kaitsevahendid suure hulga osalejatega kokku puutuvatele vabatahtlikele,“ selgitab Kelk. „Kindlasti lisandub siia nimekirja ka üldise 2+2 ja muude igapäevareeglite jooksev meeldetuletamine meie kommunikatsioonis, et rõhutada iga üritusega seotud inimese enda panust tervena püsimisel,“ lisab ta.

Tartu Rulluisumaratonil on kavas 42, 21 ja 10 km distantsid. Lisaks toimuvad sõidud lastele ja rulluisukool. Maratonipäeva esialgne programm on leitav SIIT, rajaskeemid SIIT.

Ürituse programm ja korraldus viiakse jooksvalt vastavusse augustis kehtivate erinõuetega. Täiendavat teavet annavad korraldajad oma kanalites esimesel võimalusel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee