Liikumine ja tervis | Sinu treener

Ohhoo! Jõutreening vähendab riski haigestuda soolevähki 

Liigume.ee, 15. mai 2020, 20:18
Foto: Unsplash
Lisaks lihaste kasvatamisele tugevdab jõutõstmine südant ja luustikku. Kuid tervisele on kasu sest veelgi - hiljutine uuring kinnitab, et jõusaalis kangide rebimine aitab vähendada ka vähiriski

Värske uuring, mis avaldati ajakirjas Medicine & Science in Sport & Exercise, osutab, et jõutõstmine võib olla eriti kasulik soolevähi ennetamisel, kirjutab Men's Health. Ameerika Ühendriikides on soolevähk erinevate kasvajate seas teiseks surmapõhjuseks meeste ja naiste seas.

Uues projektis kasutati andmeid Riikliku vähiinstituudi (NIH) ja Ameerika pensionäride ühenduse (AARP) dieedi ja terviseuuringust, et mõista, kuidas jõutreening mõjutab riski kümnele enamlevinud vähitüübile. NIH-AARP uuringus sisaldus põhjalikke terviseandmeid 560 000 eaka kohta, vanusevahemikus 50-71 eluaastat. 

Uuest uuringust selgus, et jõutreening vähendabki soolevähi riski – neil, kes sellega tegelesid, oli risk haigestuda 25% madalam. Oli ka märgata, et jõuharjutustel oli kaitseefekt neeruvähi vastu. Põhjus võib peituda selles, et jõudu arendav treening aitab kaasa glükoosi homöostaasile – s.t tasakaalustab insuliini ja glükagooni, et säilitada veresuhkru taset. See on oluline, sest kõrge veresuhkur on seotud soolevähi riskiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee