Uudised

Uuring: 97% nutiseadmetega treenivatest inimestest kasutab nutikella või aktiivsusmonitori 

Toimetas Silja Paavle, 8. mai 2020, 10:52
Pilt on illustreeriv.Foto: Pexels
Värske uuringu kohaselt jätkavad Eesti inimesed aktiivset sportimist, 62% uuringus osalejaist treenib rohkem kui kord nädalas. Huvitav on teada, et pooled treenijatest kasutavad sportimisel erinevaid nutiseadmeid, kõige sagedasem abivahend on nutikell.

Ligikaudu pooled ehk 48% uuringule vastanud eestlastest kasutab treenimisel erinevate nutiseadmete abi. “Kõige populaarsemad on nuti- ja spordikellad, mida kasutab 65%, järgnevad aktiivsusmonitorid ja juhtmevabad kõrvaklapid vastavalt 32 ja 30 protsendiga,” kommenteeris uuringu tulemusi Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.

“Huvitava tendentsina ilmnes, et kõige rohkem armastavad nutiseadmeid, nagu kell, aktiivsusmonitor, juhtmevabad kõrvaklapid ja nutikaal, kasutada inimesed, kes treenivad keskmiselt 2-3 korda nädalas. Veelgi tihedamini treenivate inimeste harjumus nutikaid abivahendeid kasutada oli pisut väiksem,” ütles Mishina. Näiteks 2-3 korda treenivatest inimestest kasutab nutikella 31% ja 4-5 korda treenivatest 11,6%. Kõrvaklappide puhul on samade vastajate tulemus vastavalt 45 ja 12%.

“Inimesed treenivad üldiselt mingi eesmärgiga, olgu selleks parem tervis, tasakaalus elu või puhas vaim. Nutiseadmed aitavad üldiselt kõikide nende saavutamisele kaasa või siis toetavad motivatsiooni leidmisel ja tulemuste jälgimisel,” sõnas ta.

Ettevõte on varasemast enam pannud rõhku elustiili toetavatele seadmete arendamisele. Ka GT 2e nutikella puhul on eemaldatud kõik takistavad faktorid, mida tehnoloogia veel tänapäeval seada võib. “Näiteks kella aku peab tavapärasel kasutamisel vastu kuni kaks nädalat, seega ei teki probleemi, et seade lõpetab töötamise enne, kui seda korralikult kasutada jõuab. Samuti on kellal 100 treeningrežiimi, mille hulgas on nii traditsioonilisi kui uuenduslikemaid spordialasid,” ütles Mishina.

Kuna uuringust selgus, et väga palju sportijaid armastab kasutada juhtmevabu kõrvaklappe, siis tegelikult on neil rohkem eeliseid, kui segavate juhtmete puudumine. Näiteks FreeBuds3 kõrvaklappidel on aktiivne mürasummutamise tehnoloogia, mis eemaldab ebameeldiva ümbritseva müra, kuid ei summuta kõike toimuvat. Seega on sellised seadmed turvalised isegi linnakeskkonnas jooksmisel, sest autod ja teised liiklejad ei jää kunagi märkamatuks.

Sportimisharjumuste uuringu viis Huawei tellimusel läbi uuringufirma RAIT Faktum & Ariko.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee